WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri temsilcimiz sorularınızı cevaplamak için sizi bekliyor. Bilgi almak için bize yazın!
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?

Hurda Metalinizi Neden Geri Dönüştürmelisiniz?

İhtiyaç duymadığınız demir, bakır, alüminyum, krom ve çelik gibi hurda metalleri geri dönüştürmekten ziyade atmak insanlara daha kolay olabilir. Günün sonunda çok fazla atık hurda metala sahip bir işletme sahibiyseniz, imalat hurdalarından kurtulmak için farklı çözümler düşünüyor olabilirsiniz. Atık hurda metallerinizi geri dönüştürmek için iki kez düşünmenizin belki de en can alıcı nedeni geri dönüşüm işleminin çevremiz için çok değerli olan katkısıdır. Özellikle hurda metalleri geri dönüştürmenin faydalarının farkında olan biriyseniz, geri dönüşüm konusunda çok hassas düşünebilirsiniz. Hurda metalleri çöpe atmak yerine neden geri dönüştürmeniz gerektiğine dair çok çeşitli neden vardır. İşte bu nedenlerden bazıları…

Doğal Kaynakları Koruma
Geri dönüşümü önemli hale getiren başlıca nedenlerinden biri, geri dönüşüm sayesinde kısıtlı miktarda olan doğal kaynaklarımızı korumamız ve verimini artırıyor olmamızdır. Geri dönüşüm ile sadece sanayi kullanımında olan doğal kaynakların azaltılmasına yardımcı olmayacak aynı zamanda evinizde de daha az kaynak kullanmış olacaksınız. Daha fazla geri dönüşüm yaparsanız  kaçınılmaz olarak daha az çöp torbası kullanırsınız ve böylece çevreye yardımcı olurken küçük bir şekilde kendinize de yardımcı olursunuz.

Emisyonların Azaltılması
Her yıl yayımlanan karbon emisyonlarının miktarındaki sürekli artış, küresel ısınmaya sebep olan temel faktörlerden biri olup insan sağlığına ve hava kalitesine büyük zarar vermektedir. Şayet geri dönüşüm yaparsanız atmosferdeki kirlilik seviyelerini düşürecek olan karbon emisyonlarının azaltılmasına yardımcı olabilirsiniz. Maalesef şu zamana kadar atmosfere verdiğimiz hasarı henüz çözebilmiş durumda değiliz ancak daha fazla geri dönüşüm yaparak daha fazla hasar oluşmasını engelleyebiliriz.

Enerji Tüketimini Yönetmek
Daha fazla hurda metal geri dönüşümü yaparak, doğal kaynaklara olan talebi azaltabilirsiniz. Ayrıca geri dönüştürülmüş metalleri sanayiye kazandırmak saf maden cevherine göre daha az enerjiye ihtiyaç duymaktadır. Tüm hurda alüminyumlarımızı geri dönüştürdüğümüz takdirde, şu anda alüminyum konusunda kullandığımız enerjinin% 92’sine kadar tasarruf edebiliyoruz. Bakır için kullandığımız enerjinin yaklaşık %90’nı ve madencilikte biriktirdiğimiz enerjinin %56’sını ve çelik oluşturmayı sağlayabiliriz. Bu hurda metallerinizi neden geri dönüştürmeniz gerektiğiyle ilgili en önemli nedenlerden biridir.

Ekonomik Gelişme
Metal geri dönüşümü ile hükümetler daha az kaynak tüketerek doğru bir şekilde ekonomik bir gelişme elde edebilir. Hükümetlerin ekonomiyi iyileştirme yollarından biri işletmelerin daha fazla krediye sahip olması ve böylece işletmelerin daha fazla insana iş imkanı sunabilmesidir.

Para Kazanmak
Hurda metalinizi geri dönüştürmenin en çekici sebebi bundan para kazanıp ekonominize katkı sağlamanızdır. Şirketimiz sizlere en iyi hurdacılık hizmeti ile beraber her çeşit hurda metallerinize anında ödeme ve yüksek fiyat garantisi sunmaktadır.

Yukarıdaki anlatılanlar hurda metallerinizi geri dönüştürmeniz için bir girişimde bulunmanız gerektiği konusundaki nedenlerimizden bazılarıydı. İşletmeniz veya tesisinizdeki hurda bakır, alüminyum, krom, çelik, demir veya diğer metallerin geri dönüştürülmesi veya sökülmesiyle ilgili daha fazla bilgi için GMS Hurda Metal’e iletişime geçebilirsiniz. İzmir’de bulunan işletmemiz sizlere nakliye dahil tüm geri dönüşüm sürecinde yardım etmekten memnuniyet duyacaktır.1 Yorum

  • Ayhan

    Merhaba,
    Demir, bakır, alüminyum, krom, çelik ve diğer tüm hurda metaller çöp değildir. Doğal kaynaklarımızı korumak ve gelecek nesillere yaşanılabilir dünya bırakmak adına geri dönüşüm için çok güçlü devlet politikaları geliştirilmelidir. Lütfen geri dönüşüme uygun atıklarımızı ayrıştıralım.

Bir cevap yazın