WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri temsilcimiz sorularınızı cevaplamak için sizi bekliyor. Bilgi almak için bize yazın!
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?

Sahip Olduğunuz Hurda Metallerden Nasıl Para Kazanabilirsiniz?

Elinizdeki demir, bakır, çelik, alüminyum vb. diğer hurda metalleri satmak, ekstra para kazanmak için harika bir yoldur. Peki tam olarak “hurda metal” olarak nitelendirilen şey nedir? Hurda metal, geri dönüştürülebilen ve metal içeren herhangi bir üründür. Hurda metal olarak dönüştürülebilen nesneler genellikle hasarlı veya kullanılamaz kabul edilir ve bunlar metal değerine sahiptir. Hurda metaller çeşitli alet, makine, ev eşyası, eski otomobil parçaları ve daha fazlasında bulunabilir!

Hurda Metal Nasıl Bulunur?

Ev Eşyaları ve Gereçleri: Demir, bakır, pirinç ve alüminyum içeren, geri dönüştürülebilen ve hurda olarak satılan birçok ev eşyası vardır. Hurda metalleri olan bazı yaygın ev eşyaları şunlardır: tost makinesi, demir veranda mobilyaları, avizeler, demir veya bakır tavalar, paslanmaz çelik, gümüş eşyalar, mikrodalga fırın, buzdolabı, çamaşır makinesi ve kurutma makinesi gibi cihazlar. Bunlar evinizde hurda metal satmak için bulabileceğiniz pek çok şeyden sadece birkaçı. Ek olarak, hurdaya atmak istediğiniz öğelerin metal olmayan kısımlarını çıkarırsanız, hurdalıkta daha fazla para kazanabilirsiniz.

Oto Parçaları: Hurda metal bulmak için harika bir yol eski otomobil parçalarıdır. Eski araba parçaları çok fazla metal içerir ve bu hurdalardan büyük bir ödeme alabilirsiniz. Eski araba parçalarınızı hurda geri dönüşüm tesisine götürdüğünüzde metal olmayan parçalarından sonra çok büyük bir kısmını hurda metaller parçaları içermektedir.

Sıhhi Tesisat Armatürleri ve Elektrik Kabloları: Bir evi tadilat yaparken birçok malzemeyi atmak yaygın ama bir o kadarda yanlış bir davranıştır. Atmak yerine bir çok metali hurdacıya satarak değerlendirebilirsiniz.! Elektrik kabloları, cihazın içinde ve kablolarında olduğu gibi cihazlarla birlikte bulunabilir. Artık çalışmayan kanalizasyon ve su boruları gibi tesisat armatürleri de geri dönüşüm için değerli metallerdir.

Hurda Metalinizi Satmaya Hazırlanma: Hurda metallerinizi satmadan önce yeterli miktarda metal biriktirdiğinizden emin olun. Bu sadece daha ekonomik bir nakliye masrafı çıkarmaz aynı zamanda hurdacının daha yüksek fiyat vermesine de büyük katkı sağlar. Ek olarak sürekli belirli bir hurdacı ile çalışırsanız ve her seferinde yeterli miktarda hurda metal getirirseniz değerli bir müşteri olarak size daha yüksek bir ödeme sunulacaktır.

Hurda Geri Dönüşüm Tesisi Seçimi: Sahip olduğunuz demir, bakır, alüminyum, çinko ve çelik gibi hurda metaller için size yakın ve güvenilir bir hurdacı seçin. Bir hurdacı ile iletişime geçmek için telefonla arayabilir veya web sitelerinden ulaşabilirsiniz. Örneğin İzmir’de yaşayan biriyseniz ve internetten bir hurdacı bulmak istiyorsanız, izmir hurdacı, hurdacı izmir, izmirde hurda firmaları gibi arama terimlerini kullanarak yakınınızda bir hurdacı ile kontağa geçebilirsiniz.

Hurda Metalinizi Satın: Artık hurda metalinizi satmaya hazırsınız yükleme ve nakliye işlemini başlatabilirsiniz. Hurda metalinizi hurda alanına taşırken bir kamyon ya da yeterli kapasiteye sahip bir araç kullanmak gereklidir. Hurda geri dönüşüm tesisine geldiğinizde tartım işlemi başlayacaktır. Öncelikle yüklü araç tartımı yapılacak ve ardından yük boşaltıldıktan sonra ikinci bir tartımla araç boş olarak tartılacaktır. Ağırlıklar arasındaki fark hurda metalinizin ağırlığı olacaktır. Hurda geri dönüşüm tesisi size getirdiğiniz ağırlığa ve sahip olduğunuz metal türlerine göre size bir fiyat sunacaktır.

Sizlere 20 yılı aşkın hizmet süresi ile hurda metalleriniz için yüksek fiyat ödemekle kalmıyor aynı zamanda yükleme, taşıma ve boşaltma dahil en iyi hizmet kalitesini sunuyoruz. İzmir Bornova ve tüm ilçeleri dahil olmak üzere yakın illere hizmet sunmaya devam ediyoruz.Bir cevap yazın